A reflexológia segít a meddőségben?
Meddőség, vagyis amikor egy év alatt a rendszeres, fogamzásgátlástól mentes szexuális együttlét ellenére sem jön létre terhesség.A reflexológia segít?
[stextbox id=”portal” float=”true” width=”250″]Napjainkban ez a párok mintegy húsz százalékát érinti hazánkban is. Orvosi vizsgálatok és kezelések sorra követik egymást ilyenkor. De mit adhat ehhez a reflexológia? Tamás Árpád reflexológust, gyógymasszőrt kérdeztük erről.[/stextbox]
Milyen egészségügyi problémák esetén tud segíteni?
Szakértőnk fontos dologra hívja fel a figyelmet: ,,Ezt a módszert bárki, aki gyermeket szeretne, igénybe veheti. A nem meddő párok is segíthetik, gyorsíthatják a teherbe esést. A meddő pároknak pedig mind a természetes módon, mind az ún. lombikprogram útján történő fogantatásban sikeresen nyújt segítséget a módszer.” A kezelések megkezdése előtt azért nem árt az alapos kivizsgálás a pár mindkét tagjánál. Reflexológiával ugyan a hölgyeket kezelik, de a férfiak egészsége természetesen ugyanúgy kell a sikerhez.
Mi a titok?
A reflexológia maga. A terápia beindítja a szervezet öngyógyító folyamatait és helyreállítja a szervezet egyensúlyát, komplexen hat. Ezekben az esetekben kifejezetten a női szerveket (a petefészek, a méh) stimulálják, késztetik optimális működésre, az egészségesen működő, jól felkészített szervezetben pedig sokkal nagyobb eséllyel fogan meg aprócska csemeténk.
A szakember szerint a terápia nem csak a szervezetre hat: ,,Azzal, hogy a párok elindulnak egy úton, ami meghozhatja számukra a talán már évek óta várt gyermekáldást, az, hogy tanácsokat kapnak, már önmagában is hatalmas lelki terhet szabadít fel – ami sok esetben elegendő a sikerhez.”
Lombikprogram és reflexológia?
Szakértőnk szerint is vannak okok, ami miatt kicsi az esélye a természetes úton történő fogantatásnak. Így a hosszas – akár évekig tartó – próbálkozás után őt felkeresőknek mindig szokta javasolni, hogy a kezelések elkezdésével párhuzamosan induljanak el a mesterséges megtermékenyítés irányába is, kezdjék meg a kivizsgálásokat.
Az is elképzelhető, hogy a reflexológiai stimulálás hatására még az orvosi kezelések előtt természetes módon válik várandóssá valaki. De az orvosi beavatkozás sikerességét ugyanilyen kiválóan tudják támogatni a reflexológiával. A számos sikertörténet ellenére Tamás Árpád mégis óvatosságra int: „Ez a módszer sem csodaszer, biztos sikerrel áltatni nem szabad a reménykedő párokat, mivel a teherbe esést számtalan tényező befolyásolja.”
Mennyi ideig kell a terápiára járni?
Egyértelmű válasz nem létezik. Több úton is elindulnak a siker érdekében, a mindenre kiterjedő figyelem alapelve a módszernek. A napi 10-15 perces reflexológiai kezelés mellett – amit mindig a menstruációs ciklus első napján kell kezdeni – az életvitelre is kiemelten figyelnek.
Az életmódváltás manapság gyakori téma. A fogantatás elősegítése, a szervezet működése szempontjából egyáltalán nem mindegy, hogy mit és mennyit eszik, iszik, illetve mozog az ember. De az édes siker érdekében talán ez nem olyan nagy teher.