Szőrtelenül
A szalonokban alkalmazott tartós szőrtelenítés már otthon is elvégezhető, a hatásban azonban lényegi különbség lehet.
A villanófénnyel (IPL), illetve lézerrel működő gépek otthoni változatai működési elvüket tekintve megfelelnek a nagy, kozmetikákban használt „testvéreiknek”. Különbség a méretükben, a könnyebb kezelésben, illetve az erősségben van.
A lámpafej fontos szempont
A laikusok számára szánt gépek között is vannak azonban eltérések. Az villanás, a lézersugár erősségében, illetve a fő alkatrész, a lámpa élethosszában, méretében, ami lényeges különbséget jelenthet a kezelés időhosszát tekintve. Az, hogy a lámpafej mennyi villantásra alkalmas leginkább a költségek miatt fontos. A legtöbb géphez lehet külön lámpafejet kapni, de ezek nem olcsók. Ráadásul sok közülük nem alkalmazható arcon. Ez is fontos szempont lehet.
[stextbox id=”portal”]
Az otthoni villanófényes/lézeres gépek használatára ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a szalonokban használt társaiknál:
- A kezelés előtt-után 3 hétig nem lehet napozni, ajánlott az erős fényvédő-krém használata.
- Lebarnult bőrön nem lehet használni.
- Az egy-másfél éves kezeléssorozat ideje alatt nem lehet sem gyantázni, sem epilálni, csak borotválni a bőrt.
- A szőrt a kezelés előtt 2-3 nappal le kell borotválni.
- Eleinte 2-3 hetente, aztán havonta, később több havonta kell a kezelést elvégezni.
[/stextbox]
Többféle, lakossági alkalmazásra gyártott szőrtelenítő gépek is lehet kapni ma már. Nagy a szórás a teljesítményt, a lámpafejeket illetően, és leginkább az árban. Akciósan már 70 ezer forintért is hozzájuthatunk, de a nagyobb tudású gépek akár 160 ezer forintba is kerülhetnek.
Kínálat van, igényeknek, pénztárcának megfelelően.