Top
Az UV lámpa káros hatásai – Szépségportál
fade
3651
post-template-default,single,single-post,postid-3651,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,tribe-no-js,flow-ver-1.3.7,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Az UV lámpa káros hatásai

Az UV lámpa káros hatásai

Sok vendég aggódik az UV lámpa káros hatásai miatt, egyesek még bőrrákot is emlegetnek, de megnyugtathatjuk őket.

A CND a szakma és vendégek aggodalmát megelégelve, megkérdezett néhány szakértőt, hogy mit gondolnak az UV lámpa által kibocsátott fény káros hatásaival kapcsolatban.  Dr. Robert M. Sayre, Ph.D., a Rapid Precision Testing Laboratories munkatársa, a fényvédőkrémek SPF rendszerének egyik megalkotója szerint az UV lámpa biztonságosabb, mint a természetes napfény.

Dr. David Valia, CND kutatatási és fejlesztési igazgatója az UV lámpa által kibocsátott fényt más beltéri UV világításhoz hasonlítja: “Az egy szett köröm elkészítése alatt kibocsátott energia nagyjából azonos egy éjszakai klubban tapasztalt UV világítás hatásával.”

DSC_0051Dr. Sayre szerint, a beltérben tartózkodó emberek kicsi vagy nulla kitettséggel kell számoljanak az UV fényt illetően, akin viszont napoznak vagy kültérben dolgoznak, azok valós UV kitettséggel kell szembe nézzenek, figyelembe véve a leégés és bőrrák kockázatát is. Az UV lámpa csövei általában UVA-1 sugarakat bocsátanak ki (99%-ban), és ez a legbiztonságosabb tartomány az ultra ibolya sugárzás spektrumán.

“A kéthetente használt UV lámpa egy-egy kézápolás során, hatásait tekintve 1-2 perc extra napfénnyel megegyező, mintha annyival több időt töltenénk kint az utcán” – mondja Doug Schoon, a CND vezető tudományos kutatója. 

Az UV fény a kezekre gyakorolt sugárzása a legnagyobb az összes testrészünk közül, viszont a kézfejünk a legkevésbé érzékeny: 6-10-szer annyi kitettség kell a kézfej leégéséhez, mint amennyi az arc vagy hát enyhe lepirulásához. És az UV lámpa fénye pont csak a kezünket éri. Vezetés közben az autónk kormányát fogva is magasabb UV sugárzás éri kezeinket, mint UV lámpa használata közben. Ezért természetesen érdemes kezeinket és fényvédő krémmel kenni, ahogyan arcunkat is!

Több mint 30 éve kapható a kéz- és lábápolás kellékeként UV lámpa, soha nem készült olyan tanulmány, amely a korai bőröregedést vagy a bőrrákot összefüggésbe hozta volna a készülékkel.

Fotó: Bala Sivakumar

Forrás: cnd.com